Renovace podlah

Máte doma staré parkety či prkennou podlahu? Věřte, že i velmi zašlé parkety mohou znovu vypadat jako nové. Platí to dokonce i pro podlahy staré 100 a více let. Renovované dřevěné podlahy můžeme vidět při návštěvě zámků či jiných historických památek. Cena renovace je ve srovnání s cenou pořízení nové podlahy velmi nízká. Renovaci lze přitom opakovat i vícenásobně. Při každém renovování přicházíme broušením pouze o vrstvu v tloušťce cca 1 mm. Množství odstraněného materiálu závisí na stupni poškození podlahy. Někdy stačí odstranit pouze starý nevzhledný lak, jindy je nutno odstranit i několik mm. Pokud je poškození parket hlubší jak 3 mm, je broušení již neefektivní a v těchto případech se poškozená místa nahrazují novým materiálem. Dochází k tomu zejména při dlouhodobém působení vody, která naruší dřevěnou podlahu do značné hloubky, často skrze celou tloušťku parkety.

Posouzení stavu podlahy

Vždy záleží na stupni poškození povrchu dřevěné podlahy, velikosti spár mezi jednotlivými parketami, zda se podlaha hýbe nebo vrže. Svoji roli hraje i citový vztah majitele podlahy, neboť staré podlahy mají nezaměnitelný vzhled.Můžeme vám z vlastní zkušenosti říci, že ve většině případů se renovace vyplatí jak pro svou jedinečnost, tak i finančně.

Mírně poškozené parkety

Celkový vzhled je rovný bez velkých deformací dřeva. Vrchní vrstva je mírně poškrábaná, opotřebená a spáry mezi dílci do cca.1 mm.V takovém případě stačí obrousit vrchní vrstvu laku nebo nečistot, podlahu jednou přetmelit, jemně dobrousit a třikrát nalakovat. Tato renovace se většinou vztahuje na třívrstvé podlahy, které tak nepodléhají deformacím a sesychání.

Silně poškozené parkety

Tento případ se vztahuje k většině renovovaných podlah. Na parketách jsou nánosy laku a barev podlahy jsou dlouhá léta neudržované, poškrábané,seschlé a deformované.V takovém případě je nutné hrubé, vícenásobné obroušení, které podlahu srovná a připraví pro další postup.Spáry mezi dílci bývají místy i 2-4 mm. Podlaha se celoplošně 2-3 krát pře-tmelí (tmelí se podlahy pouze bez pohybu) .Následuje jemné dobroušení a 3x nalakování vč.mezibroušení laku.

Staré, rozeschlé, hýbající se a vrzající parkety

S těmito podlahami se většinou setkáváme při rekonstrukci starých objektů s dřevěnými stropy s tzv. záklopem, na kterém jsou na prknech přibité klasické masivní parkety – vlysy. Zde je celá řada problémů, s kterými je nutno se vypořádat.Takovéto podlahy vyžadují celkové přeložení parket.

Rovina podlahy

U starých podlah je velice často prostřední část podlahy níže než u krajů, což je způsobeno prohnutím nosných trámů. Zde se musí vyrovnávat podlaha pracnými a časově náročnými metodami. Zvolení nejvhodnější metody závisí na odborném posudku a stavu stávající podlahy. V každém případě je nutné podlahu vyrovnat (+- 2mm/2m) a pokud se hýbe i vhodně stabilizovat.

Vrzající a rozeschlé parkety

Častý problém, zejména přibitých parket na prkenném záklopu. Zde je nutné parkety demontovat, očíslovat a očistit . Poté se parkety sesadí k sobě a celoplošně nalepí na nový rovný podklad, většinou z OSB desek.Chybějící parkety se musí doplnit novými vhodnými parketami nebo se musí vyrobit nové, pokud tyto parkety již nejsou v prodeji.

Taneční sály, veřejné prostory, školní třídy a tělocvičny

Tyto podlahy se posuzují a hodnotí individuálně. V případě zájmu nás kontaktujte, rádi Vám zdarma vypracujeme cenovou nabídku. 

Stanovení ceny u renovace parket,popř..dřevěných podlah je ovlivněno mnoha faktory (např. stupeň znečištění podlahy, aplikovaný typ povrchové úpravy na podlahu, typ podlahy, atd.), z těchto důvodů neuvádíme přímou cenu, prosíme pokud máte zájem o naše služby kontaktujte nás, rádi Vám zdarma provedeme individuální kalkulaci .

Všechny  naše stroje jsou napojeny na odsávání  a proto  prováděné práce jsou téměř bezprašné.

Zákazníkům poskytujeme množstevní slevy.

Potřebujete-li renovovat dřevěné parkety ve vašem domě, bytě či firmě, obraťte se na zkušené profesionály jako jsme my. Firma Podlahy Pintér - Podlaháři Praha uvádí renovace parket v Praze, Středočeském kraji a celé České republice. Máme dlouhodobé zkušenosti a řadu spokojených zákazníků. Individuálně posoudíme každou zakázku a navrhneme vám nejlepší řešení podle stupně poškození parket. Zajistíme vše od broušení, tmelení, přes výměnu poškozených parket až po celkové přeložení parket i závěrečné lakování.